Outdoor Loket

Na počátku všeho bylo několik nadšenců - Petr (tedy já), Michal a příležitostní běžci. Web (na původní adrese www.behani.net) pod názvem Running Loket od roku 2005 mapoval naše zdolávání přírodních překážek a postupné ničení kolen a kyčlí. V roce 2007 se k nám přidal náš borderák Rick. Běhání i výšlapy s ním mne nakonec přivedly k přejmenování stránek na Outdoor Loket.

Web je postaven jako mobilní webová aplikace, proto je desktopová verze poměrně strohá. Pro mne to je album, které mapuje široké okolí Lokte a Slavkovského lesa a rozšiřování je sporadické. Mnoho snímků je již dnes historických, neboť místa, cesty i důležité milníky nejsou nebo vypadají jinak.

O Rickovi

Právě díky našemu psu Rickovi jsem začal vnímat Slavkovský les v našem i vzdálenějším okolí jinak. Nejčastěji přes objektiv fotoaparátu, takže počet výšlapů narůstal a počty kilometrů šly za ta léta do tisíců. Na mém webu Chytrák Tim najdete několik článků, které nejčastěji v podobě ročních bilancování a zážitků z běhů ukazují, proč je důležité být v přírodě. A protože i přes různé rozmary počasí Rick procházky v lesích vždy miloval, vyráželi jsme opravdu často. U několika tras jsou fotografie s ním, protože byl zkrátka u toho.

U Zapomenuté štoly

Mohyla, kterou jsem kdysi postavil. Každoročně ji někdo zbourá a já opět dám dohromady. Mnohokrát jsem prohlásil, že to nevzdám, jde o symbol běžců v polovině trasy mezi Loktem a kostelem sv. Mikuláše pod Krudumem. A má v lese své místo.