Soví (lesní) vyhlídka

Nádherné místo ve výšce okolo 560 m, ke kterému jsme doběhli nedávno. Soví vyhlídka je nedaleko Svatošských skal blíže k Lokti. Je uvedena na mapách okolí, ale dostupná jen po lesních pěšinách. Stavby v údolí patří k táboru u houpacího mostu. Na některých snímcích je vidět, že i Svatošské skály jsou hluboko pod námi. A naproti jsou Kozí vrchy s vrcholem Koule.

K Soví vyhlídce vedou dvě cesty. Pohodovější od farmy Hory je po lehce zvlněné vrstevnici ve vzdálenosti asi 2 km. Z Lokte celkem asi 5 km. Druhá velmi náročná trasa od rozcestí 0,5 km před Svatošskými skalami je o stoupání téměř 2 km v opravdu náročném terénu. Ale výsledek za to rozhodně stojí!

Pokud spojíte obě trasy dohromady, získáte nádherný okruh, který je docela náročný, ale s odměnou excelentních výhledů. Asi zajímavější je směr z Lokte s prvním úsekem po cyklostezce, poté stoupání ve směru na Hory a návrat přes farmu. Celkem to je okolo 13 km.

GPS: 50.2010389"N, 12.7923511"E
Skála - přístup k vyhlídce

Vyhlídka je vlastně skála, která je přístupná pouze z fotografovaného směru. Lze si tu sednout a odpočívat po zdařeném výběhu.

Pohled ve směru na Svatošské skály

Pohled ve směru na Svatošské skály ukazuje, že jste poměrně vysoko nad nimi. A nad Ohří také. Dole je vidět tábor u houpacího mostu.

Pohle na Kozí vrchy

Nádherný pohled na protější Kozí vrchy. Vpravo na pozadí je vrchol Koule.

Stoupání

Kvalita terénu je hodně závislá na počasí. Tato trasa je ve směru od Svatošských skal. Jak je vidět, stoupání je docela náročné.

Na vyhlídce

Spíše motivační snímek ukazuje, že je třeba chvíli posedět a napít se před seběhem.

Pod vyhlídkou

Kousek pod vyhlídkou je z jednoho místa na skále nádherný pohled proti proudu řeky. Ale cesta ke skále je hodně nepříjemná.