Běžíme na hrad

V roce 2014 jsem v lese narazil na běh, o kterém jsem vůbec nevěděl. Navíc na mém nejoblíbenějším úseku přes Dvory. Šlo o závod Běžíme na hrad, který pokračoval i v dalších letech po jiné stravitelnější trase.

Závod startoval v přírodním divadle a dále běžce vedl na cyklostezku ve směru do Královského Poříčí. Za Starým Sedlem je otočka, stejný úsek zpět a pokračování podél řeky Kolowratskou skálou. Doběh byl na nádvoří hradu se závěrečným stoupáním. Dospělé trasy byly původně na 5 km a 10 km. Ta delší se později protáhla na 15 km.

Běh při této akci byl (a snad zase někdy bude) velmi atraktivní, jednak byl zastoupen řadou výborných běžců z Karlovarského kraje i desítkami dalších nadšenců, a dále probíhal v nádherném prostředí s hezkou atmosférou. Organizačně byl podpořen i oddílem Triatlet Karlovy Vary, který kdysi v Lokti organizoval skvělý Running Day Loket.

GPS: 50°11'18"N 12°45'13"E
Běžíme na hrad 2015

Nadšený start závodu na 10 km v roce 2015.

Běžíme na hrad 2015

Na startu je opravdu dost lidí. Přitom ale nejde o hromadné šílenství jako při masových startech městských běhů. Každý vyráží ve svém pohodovém tempu.

Běžíme na hrad 2015

Cíl na hradě Loket.
Na rozdíl od startu naprosto individuální záležitost. Po předchozím stoupání si tady už běží každý sám.

Běžíme na hrad 2014

Obrázek z roku 2014, kdy se objevily cedule k běhu v okolí Dvorů. Tato trasa byla rozhodně náročnější, ale také pro dobrodružnější povahy. Slušný cross.