Kozí vrchy

Pohled přes zajímavé údolí z mé oblíbené vyhlídky. Nahoře přes Kozí vrchy vede asfaltová cesta ze Svatošských skal do Lokte. Je to dobrý terén pro vytrvalostní běhání i walking, obzvlášť výběh nahoru od Svatošských skal nebo z Lokte Tovární ulicí je dost náročný. Ale stojí za to! Nahoře cesta vede téměř po hřebenu, v klidu, bez cyklistů a turistů, s perfektním výhledem na protější kopce. Dobrá kombinace s klidným výklusem podél řeky při levém břehu. Nádherné místo, většině turistů zatím méně známé.

Třešničkou na dortu je výběh na Kouli, odkud je nádherný výhled směrem na Karlovy Vary a Krušné hory. Excelentní vrchol!

GPS: 50°10'54.793"N, 12°47'30.399"E
Kozí vrchy - běh ve výšce

Cesta pod Koulí vede částečně po vrstevnici, ale většinou stoupá nebo klesá. Je ale pohodová v každém počasí - díky asfaltovému povrchu.

Kozí vrchy a kopec Koule

Pohled na Kozí vrchy v celé kráse. Širokoúhlý záběr ukazuje terénní zajímavosti pro outdoorové vyžití /foceno optikou, scannovaný snímek/.

Kozí vrchy a kopec Koule

Pohled na Kozí vrchy z Dvorů. Panoramatický záběr zvýrazňuje kopcovitost terénu, která je velkou výzvou.

Pohled z Kozích hor

Pohled z Kozích vrchů (nebo z Kozích hor) do údolí řeky Ohře ve směru na Svatošské skály. Už kvůli tomu výhledu cesta stojí za zdolání. Vhodné zejména pro nordic walking.

Pohled z vrcholu Koule

Výhled z vrcholu Koule (přes 620 m n.m.) ve směru na Karlovy Vary a Krušné hory.

Kozí vrchy a kopec Koule

Pohled na Kouli - jeden z nejvyšších kopců Kozích vrchů. Cesta vede po vrstevnici, k té se ale musí nejdříve dojít/doběhnout.