Dvory a okolí

Cesta do Dvorů z Lokte začíná za autobusovou zastávkou ve směru na Horní Slavkov. Už prvních 500 metrů rozhodne, jestli to bude výběh nebo procházka. Kdo vyběhne první pravotočivou zatáčku (kde se kolo staví na zadní) a zvládne i další část v lese, určitě doběhne až do Dvorů. Není to daleko, ale stále do kopce a do kopce a...
Parádní výhled - Klínovec, Sokolov, Kozí vrchy, Slavkovský les, Vřesová,... Nádherné místo i pro fotografy, na horizontu stojí malá mohyla z kamenů (Loketský Stonehenge), patron všech spřízněných outdoorových běžců. Zpět do Lokte se dobře běží přes Supí potok.

GPS: 50°10'9.375"N, 12°45'7.697"E
Mohyla u Dvorů.

Mohyla u Dvorů, něco jako Loketský Stonehenge. V každém případě je již mnoho let patronem všech běžců a dalších outdoorových nadšenců v loketských lesích. Doběhnutí až sem bez jediného zastavení je pro každého krosaře symbolickou odpovědí na otázku, zda na to ještě má.

Okolí Dvorů

Okolí Dvorů - louka ve směru na Loket. Cesta na druhou stranu kopce vede do Lokte k Benzině a autobusovým zastávkám.

Dvory v zimě. Pohled z Nadlesí

Zimní pohled na Dvory z Nadlesí. Jak je vidět, cesta bývá udržovaná, takže běžky nezapomeňte doma.

Dvory po zelené

Dvory lze oběhnout u cedule odbočením doprava. Cesta kolem křížku vede pod Robič, který také stojí za vyběhnutí. I když trasa až k Lokti klesá, je náročná na terén.

Z Lokte do Dvorů po zelené

Cesta po zelené okolo Dvorů vede i lesem. Přestože míří dolů, je třeba koukat se pod nohy. Tato trasa je opravdový cross, zde nejde o rychlost.