Milíře a Krudum

V případě, že vyrazíte z Třídomí do Milířů, dojdete asi po 3 km na nádhernou plošinu, která je těšně pod kopcem Krudum. Cesta je asfaltová, stále do kopce a pro běh dost náročná. Zejména, když vyrazíte z Lokte. Celková vzdálenost je totiž asi 13 km, což s cestou zpátky není málo. Několikrát jsme si ji zaběhli. Na rozhlednu Krudum je to ještě kus cesty, ale výhled z ní je velkou odměnou.

GPS: 50°8'15.563"N, 12°43'46.778"E
Cesta z Třídomí na Milíře

Pěkná cesta z Milířů na Krudum. Parádní výhled, klid, občasný cyklista a relaxační pochod nebo běh. A cíl se blíží...

U Milířů

Při vyběhnutí kopce od Třídomí směrem k Milířům míjíte tuto chatu. Je to vlastně začátek osady, i když k rozcestníku je to ještě dost daleko. Ale pocit, že jste dosáhli cíle, se dostavuje.

Zkratka na Krudum

Při běhu po asfaltce od Třídomí na Milíře je vpravo v lese zkratka, která vás dovede až na Krudum. Pro otrlejší běžce.

Rozhledna Krudum

Rozhledna Krudum, která patří Lokti, okolní krajinu nijak nenarušuje. Naopak, rychle se stala zajímavým turistickým cílem. Je možné sem přijet od Sokolova kousek pod Krudum, ale zajímavější je samozřejmě cesta z Milířů a Třídomí.

Pohled od rozhledny Krudum

Pohled od rozhledny Krudum (těsně pod ní) ve směru na Horní Slavkov.

Skutečný vrchol Krudum a Rick

Ve výšce 838 metrů jsme s Rickem úplně sami. Aby ne, když turisté míří k rozhledně. My jsme na skutečném vrcholu Krudum.

Skutečný vrchol Krudum

Trigonometrický kámen na vrcholu Krudumu. Vzhledem ke své historii patří k mystickým místům pro výběhy. Ty jsou ale náročné, jde o výšku 838 metrů.

Pohled na rozhlednu

Výhled z vrcholu Krudum ve směru k rozhledně. Za pěkného počasí nezapomenutelný zážitek. Pro běžce i za poněkud horších podmínek.